PARKRUN 2018

Uczestnicy naszego warsztatu kilkakrotnie w 2018 roku brali udział w społecznej akcji sportowo-rekreacyjnej parkrun zarówno jako sportowcy jak i wolontariusze. Parkrun to bezpłatne biegi na dystansie 5 km z pomiarem czasu, organizowane przez cały rok, w każdą sobotę o 9.00 rano w 1700 lokalizacjach na świecie, w 20 państwach, na 5 kontynentach a w Polsce w 59 lokalizacjach. W Dzierzgoniu po raz pierwszy odbyły się 15 września 2018 roku. Trasę 5 km można pokonać biegiem, marszobiegiem, spacerując z wózkiem, z dziećmi, z psem, z ulubioną muzyką w słuchawkach – jak kto woli! Dzięki parkranowi rozwinęliśmy w sobie sportowego ducha, bo zawsze było pozytywnie,  energetycznie i zdrowo.

Kiermasze BOŻONARODZENIOWE

W miesiącu grudniu wzięliśmy udział w kilku kiermaszach bożonarodzeniowych. Swoje rękodzieła prezentowaliśmy na jarmarku organizowanym przez Powiślańską Organizację Turystyczną, na kiermaszu w Starostwie Powiatowym w Sztumie oraz przed UMiG w Dzierzgoniu. Pokazaliśmy na nich nowe odsłony ozdób świątecznych: różnego rodzaju stroiki, wieńce, choinki z szyszek, piór, krepiny, żołędzi, guzików, orzechów, kawy czy drutu. Wśród nich były także mikołajki, bałwany, butelki, mini bałwanki i aniołki oraz bombki karczochy, decoupage czy świat zamknięty w kuli. Na kiermaszach panowała świąteczna atmosfera, której bożonarodzeniowy klimat dodawały pyszne potrawy oraz śpiewane przez dzieci i młodzież kolędy.

Spotkanie WIGILIJNE 14.12.2018

W Spotkaniu WIGILIJNYM naszego warsztatu wzięli udział włodarze naszej gminy, przedstawiciele jednostek współpracujących i wspomagających działalność WTZ, reprezentanci samorządu terytorialnego, sponsorzy, goście z zaprzyjaźnionych warsztatów oraz rodzice osób niepełnosprawnych. Wzajemnie składaliśmy sobie życzenia świąteczne i częstowaliśmy się przepysznymi potrawami, przygotowanymi przez uczestników WTZ. Niecodzienna oprawa artystyczna wszystkich obecnych wprowadziła w bożonarodzeniowy czas a wspólnie zaśpiewana kolęda „Pójdźmy wszyscy do stajenki” dostarczyła wyjątkowych wrażeń.

Kino w Sztumie 07.12.2018

Po intensywnym okresie przygotowań do kiermaszy bożonarodzeniowych przyszedł czas na zasłużony wyjazd integracyjny do kina. Pojechaliśmy do kino-teatru „POWIŚLE” w Sztumie na komedię romantyczną pt; „Planeta Singli 2”. Tyle emocji pełnych łez dawno nie przeżywaliśmy – od śmiechu do płaczu. Wszyscy bawili się wyśmienicie i we wspaniałych humorach wrócili do domów.

Andrzejki 29.11.2018

To był długo wyczekiwany dzień. W odświętnych strojach pojechaliśmy do naszych przyjaciół z WTZ w Kwidzynie na Zabawę Andrzejkową. Bawiliśmy się super przy dźwiękach znanych dyskotekowych przebojów, zaś wróżki Wiktoria i Dagmara przepowiadały nam przyszłość. Szwedzki stół przepełniony był pożywnymi przekąskami i słodkimi ciastkami a pyszna i pięknie podawana kawa podkreślała elegancki smak imprezy. Dziękujemy WAM.

Happening przeciwko używkom 27.11.2018

Dziś w Centrum Sportowo-Rekreacyjnym odbyły się I Profilaktyczne Mistrzostwa o Puchar Burmistrza w piłkę nożną zorganizowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Na imprezie pokazaliśmy własnoręcznie przygotowany baner z hasłem: „ NIE BIORĘ NIE PIJĘ JESTEM MĄDRY”. We wspaniałej atmosferze uczestnicy happeningu wzięli udział w quizie profilaktycznym, pokazie pierwszej pomocy, a także przypomnieli sobie numery alarmowe. Organizatorzy pragną, aby temat szeroko pojętej profilaktyki trafił do uczestników i pozytywnie wpłynął na ich kontakty ze służbami, które dbają o nasze bezpieczeństwo.

Katarzynki 23.11.2018

Już po raz trzeci od początku funkcjonowania naszego warsztatu wzięliśmy udział w XIV konkursie plastycznym z okazji święta gminy – dnia patronki Św. Katarzyny. Przygotowaliśmy dwie prace plastyczne wykonane w różnych technikach. Obie zostały nagrodzone miłymi niespodziankami i gromkimi brawami.

Dzień otwarty 15-16.11.2018

Zgodnie z kalendarzem wydarzeń gminnych w dniach od 15 do 16 listopada odbyła się na naszym warsztacie w Dzierzgoniu wystawa wszystkich rękodzieł. Pokazaliśmy oprócz prac typowo świątecznych również prace użytkowe. Goście podziwiali zaangażowanie uczestników w wykonawstwo, chwalili nowe pomysły oraz podkreślali wyczuwalne „pozytywne emocje” rękodzieł.

.

100 lat NIEPODLEGŁOŚCI 11.11.2018

Tego dnia zakończyły się obchody na 100 lat NIEPODLEGŁOŚCI Polski. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą za ojczyznę. Po niej poczty sztandarowe, strażacy ochotnicy, samorządowcy, mieszkańcy Dzierzgonia wraz z naszą delegacja uczestników reprezentująca Warsztat Terapii Zajęciowej  udali się przed pomnik „BÓG HONOR OJCZYZNA”. Tam wspólnie odśpiewaliśmy hymn i złożyliśmy piękny bukiet biało-czerwonych kwiatów. Cieszymy się, że my również możemy brać aktywny udział w tak ważnych momentach dla naszego kraju.

„Hymn na 1000 głosów” 09.11.2018

W piątek 9 listopada wzięliśmy udział w uroczystych 3 – dniowych obchodach setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości. Wraz z mieszkańcami, uczniami szkół z terenu Gminy Dzierzgoń i przedszkolakami wspólnie odśpiewaliśmy na ponad 1000 głosów 4 zwrotki Hymnu Państwowego. Do happenigu przygotowywaliśmy się wcześniej, ćwicząc postawę „baczność”, przypominając sobie tekst oraz melodię hymnu na zajęciach muzycznych.

Teatr SEWRUKA w Elblągu 19.10.2018

Z wielkim wyczekiwaniem pojechaliśmy do elbląskiego teatru im. Sewruka na komediową sztukę pt.: „Plotka”. Mnóstwo śmiechu wprowadziło wszystkich w dobry nastrój. Znaczenie plotki w życiu  codziennym stało się lekcją dla nas i tematem do wielu pogadanek terapeutycznych. Uwielbiamy takie integracyjne spotkania z kulturą.

Rękodzieła na Wszystkich Świętych 20.10.2018

W mroźną październikową sobotę przy dźwiękach gitary na nowo wyremontowanym TARGOWISKU w Dzierzgoniu prezentowaliśmy stroiki, wianuszki i wieńce na zbliżające się Święto Zmarłych. Ozdoby były wykonane ze skarbów natury, jak: szyszki, żołędzie, gałązki, które zbierali uczestnicy WTZ podczas wypraw do okolicznych lasów. Dziękujemy odwiedzającym nasz pawilon za zainteresowanie i słowa uznania dla rękodzieł.

Kotyliony na 100 - lecie Niepodległej Polski

Z wielkim zaangażowaniem emocjonalnym i plastycznym wzięliśmy udział w zajęciach arteterapeutycznych na naszym warsztacie. Już od miesiąca lipca zaczęliśmy prace przy wykonaniu kotylionów w barwach narodowych do jednego z zadań programu „Nieskończenie Niepodległa” na stulecie niepodległej Polski. Zadanie z pozoru łatwe, wymagało jednak od naszych podopiecznych skupienia, dokładności, ostrożności, wytrwałości oraz estetyki wykonania. Prace przy biało – czerwonych kotylionach zakończyliśmy 10 października i oficjalnie przekazaliśmy 315 sztuk na ręce Pani Dyrektor Dzierzgońskiego Ośrodka Kultury Magdy Grodeckiej. Cieszymy się, że mogliśmy w ten sposób zaangażować się w obchody 100 – letniej rocznicy Niepodległości Polski.

Dożynki Powiatowe

Już w jesienną niedzielę 23 września w Barlewiczkach odbyły się Dożynki Powiatowe połączone z uroczystym otwarciem warsztatów w Zespole Szkół Zawodowych. Mięliśmy na nich możliwość zaprezentowania swoich pięknych prac – rękodzieł użytkowych – wykonanych przez uczestników WTZ. Prace nasze cieszyły się zainteresowaniem mieszkańców powiatu. Podczas obrzędów  dożynkowych organizatorzy zapewnili zarówno dzieciom jak i dorosłym wiele atrakcji od zabaw animacyjnych, występów artystycznych, gastronomicznych pysznych frykasów poprzez pokazy pierwszej pomocy do zbiórki pieniędzy dla chorego.

 

100 drzew na 100 - lecie Niepodległości

W piękną słoneczną środę 19 września wzięliśmy udział w zadaniu związanym z obchodami stulecia niepodległości Polski: „100 drzew na 100 – lecie Niepodległości”. Biało-czerwonym korowodem, składającym się z dzieci z Przedszkola Tęczowego, ze Szkoły Podstawowej, Zespołu Szkół oraz mieszkańców naszego miasta, przeszliśmy na Wzgórze Zamkowe, gdzie posadziliśmy pamiątkowy dąb. Transparenty, hasła wolnej Polski na ustach oraz wyjątkowy nastrój towarzyszył nam przez cały czas. Nasadzenia drzewa w imieniu mieszkańców Dzierzgonia dokonała pani Elżbieta Domańska – burmistrz Dzierzgonia. Biało – czerwone stroje uczestników, peruki, chorągiewki i wyjątkowy nastrój towarzyszył nam już przez resztę dnia podczas zajęć w  warsztacie.

Wycieczka do Warszawy

Dzięki projektowi pod nazwą „Polska – mój kraj – stolica Polski Warszawa” dofinansowanego przez Województwo Pomorskie, w dniach od 7 do 9 września wyruszyliśmy na trzydniową wycieczkę turystyczno – krajoznawczą i kulturalną do stolicy naszej ojczyzny. Mięliśmy szansę poznać historię miasta, poczuć jego klimat, zobaczyć miejsca i zabytki, które w większości widzieliśmy jedynie w telewizji lub w książkach. Już w pierwszym dniu zwiedziliśmy Stare Miasto a w nim Barbakan, pomnik Syrenki Warszawskiej, Kolumnę Zygmunta III Wazy. Zatrzymaliśmy się przy Zamku Królewskim i pomniku Józefa Poniatowskiego. Poznaliśmy rolę, jaką odgrywa Prezydent w naszym kraju, kiedy podziwialiśmy Pałac Prezydencki. Następnym punktem programu był Pałac Kultury i Nauki, gdzie wjechaliśmy na 30 piętro, aby podziwiać panoramę miasta. W drugim dniu wraz z przewodnikiem zwiedzaliśmy Wilanów, gdzie znajduje się pałac króla polskiego Jana III Sobieskiego oraz przepiękny kompleks pałacowo – parkowy. Autokarem pojechaliśmy na PGE Narodowy, tam wraz z przewodnikiem zwiedziliśmy cały kompleks stadionu, oglądaliśmy jego trybuny, poczuliśmy klimat emocji sportowych. Ostatnim punktem wycieczki było aktywne zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik, gdzie odkrywaliśmy ciekawe tajniki wszystkich dziedzin życia. Wycieczka bardzo podobała się uczestnikom… „BYŁO SUPER”.

Turnus rehabilitacyjny w Ciechocinku 20 - 30.08.2018

W miesiącu sierpniu mięliśmy możliwość ponownie gościć w Ciechocinku w Centrum Niezależnego Życia SAJGON. Tym razem na turnus rehabilitacyjny pojechały pod opieką swoich rodziców osoby, które wcześniej nie brały w nim udziału. Oprócz podstawowych zadań jak: hipoterapia na Rancho pod Olszyną, basen solankowy oraz zabiegi rehabilitacyjne, korzystaliśmy z uroków miasta latem. Podziwialiśmy piękne zakątki uzdrowiska, cieszyliśmy oczy przepięknymi, kolorowymi, kwiecistymi dywanami. Pod terapeutycznym okiem Michała i Wiesława korzystaliśmy z wieczornych atrakcji miasta. Bawiliśmy się na dniach Ciechocinka przy zespole muzycznym KOMBI i śpiewie Kamila Bednarka. Pyszna kuchnia i integracyjne grille były dopełnieniem całego turnusu.

 

Kurs komputerowy

Od marca do czerwca bierzącego roku w naszym warsztacie odbywało się szkolenie prowadzone w ramach projektu „SZKOŁA KOMPETENCJI KOMPUTEROWYCH” realizowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Podczas zajęć komputerowych podopieczni uczyli się funkcji komputerowych oraz zgłębiali tajniki podstawowych funkcji oprogramowania. Dzięki kursowi uczestnicy Terapii Zajęciowej w Dzierzgoniu mieli szansę rozszerzyć swoje kompetencje, nabyć nowe umiejętności, które wpływają na postępy w rehabilitacji zawodowej i ogólnej. Zwieńczeniem kursu był egzamin, który odbył się 10 lipca i zakończył się pozytywnymi wynikami. Każdy uczestnik otrzymał Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych ECDL.

I Festyn Rekreacyjno - Profilaktyczny

W piątkowy słoneczny dzień 6 lipca na boisku sportowym ORLIK w Dzierzgoniu odbył się I Festyn Rekreacyjno – Profilaktyczny zorganizowany przez nasz warsztat we współpracy z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Dzierzgoniu.  W trakcie festynu odbyła się pogadanka na temat problematyki przemocy w rodzinie oraz wakacji bez uzależnień przeprowadzona przez funkcjonariuszy Posterunku Policji w Dzierzgoniu. Zaszczycili nas również swoją obecnością policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej w Sztumie. Podczas imprezy osoby niepełnosprawne brały udział w zabawach i konkurencjach rekreacyjnych jak: rzuty piłką do kosza, przeciąganie liny, bocce, kalambury, MINI MAM TALENT. Największą atrakcją festynu była FOTO-BUDKA, w której każdy mógł zrobić sobie super wesołe i kolorowe zdjęcia. Po słodkim poczęstunku i wspólnym grillowaniu zaproszeni goście otrzymali sportowe nagrody i z uśmiechami na twarzach wrócili do swoich domów.

Dzień Matki i Ojca

25 maja  w naszym warsztacie mięliśmy wyjątkowych gości – naszych rodziców. W tym dniu świętowaliśmy zarówno Dzień Matki jak i Dzień Ojca. Po przywitaniu wszystkich przez kierownika WTZ Marię Król, zaprezentowaliśmy program artystyczny, podczas którego złożyliśmy rodzicom życzenia poprzez deklamacje wierszy, zaśpiewaliśmy STO LAT i wręczyliśmy piękne kwiaty wykonane metodą kanzashi. Podczas słodkiego poczęstunku, delektowaniu się wieloma pysznymi ciastami, wspominaliśmy ostatnią wycieczkę do Pragi, oglądając zdjęcia z naszej strony wtzdzierzgon.pl. Uroczystość przebiegała w miłej i pełnej pozytywnych emocji atmosferze.

XIII Bieg Papieski

18 maja był dniem bogatym w pozytywne przeżycia. Uczestniczyliśmy w akcji organizowanej przez Młodzieżową Radę Miejską w Dzierzgoniu podczas której, mimo naszych niepełnosprawności, uczyliśmy się empatii w stosunku do chorujących dzieci. Zrobiliśmy wspólne pamiątkowe zdjęcie z Kacprem i jego mamą, słuchaliśmy koncertu, delektowaliśmy się pyszną grochówką oraz wzięliśmy udział w Biegu Papieskim. Każdy uczestnik biegu został nagrodzony medalem oraz gromkimi brawami. Jesteśmy z siebie dumni.

VIII festyn sportowo - rekreacyjny w Sztumskim Polu

Mimo chłodnego piątku atmosfera na VIII festynie sportowo – rekreacyjnym pod hasłem „RAZEM POKONAMY PRZECIWNOŚCI” była pełna ciepłych emocji. 18 maja imprezę zorganizował Środowiskowy Dom Samopomocy w Czerninie przy Stowarzyszeniu „Do życia przez Życie” w stadninie koni ISKRA w Sztumskim Polu. Uczestnicy z wielkim zaangażowaniem brali udział w zorganizowanych zabawach zręcznościowych, rekreacyjnej grze w boccie, biegu w workach czy rzucie do celu. Najwięcej radości i śmiechu było przy malowaniu twarzy i fotobudce, gdzie chętni mogli, korzystając z różnych kolorowych rekwizytów, jak peruki, kapelusze, okulary, szale itp., przebrać się i zrobić sobie pamiątkowe fotki.  Po gorącym posiłku, słodkiej kawie i z lizakiem w dłoni pełni wrażeń wróciliśmy do domu.

Grill integracyjny

W piękną słoneczną środę cała społeczność warsztatowa spędziła miłe chwile na świeżym powietrzu. Dzięki sąsiedzkiej pomocy i dobrej współpracy z ZS w Dzierzgoniu śniadanie warsztatowe zjedliśmy przy integracyjnym grillu i zdrowej warzywnej surówce. W międzyczasie fani koszykówki porzucali piłką do kosza a miłośnicy śpiewu ponucili swoje ulubione piosenki.

Wycieczka do Pragi

Pod koniec kwietnia, w dniach 26 – 29.04.2018 roku, wybraliśmy się z biurem podróży „Butryn Travel” z Malborka na wycieczkę do Pragi. Pierwszego wieczora zwiedzaliśmy Kudowę Zdrój, zaś nocleg z pyszną kolacją zjedliśmy w Hotelu GWAREK. W drugim dniu wycieczki zwiedziliśmy Stare Miasto, które jest magicznym miejscem i jednocześnie sercem Pragi. Tam podziwialiśmy całe Hradczany a w nich Zamek Praski, Katedrę Św. Wita i słynną Złotą Uliczkę. W tłumie turystów spacerowaliśmy po najstarszym moście kamiennym świata – Moście Karola, który mierzy ponad 500 metrów długości i prawie 10 metrów szerokości. Kolejnego dnia płynęliśmy statkiem po Wołtawie a po południu zwiedziliśmy unikalny rezerwat przyrody, czyli Skalne Miasto. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się na przepyszną kolację w hotelu Gwarek i pełni wrażeń wracaliśmy do domu.

 

Zajęcia w plenerze 09.04.2018

W piękny, słoneczny dzień kwietniowy wybraliśmy się na zajęcia rehabilitacyjne na dzierzgoński plac rekreacyjno – sportowy wraz z siłownią zewnętrzną NESTLE przy ul. Wojska Polskiego. Pod fachowym okiem fizjoterapeuty uczestnicy w łatwy i przyjemny sposób ćwiczyli poszczególne grupy mięśniowe na urządzeniach siłowych. Korzystali z bujawki – hamaka oraz innych atrakcji placu. Dotlenieni, w doborowych humorach wróciliśmy na zajęcia do warsztatu.

Dzierzgoń na NIEBIESKO

03.04.2018r. Dzierzgoń przybrał barwę niebieską, jako znak jedności z osobami z autyzmem. W związku z obchodami w dniu wczorajszym Światowego Dnia Świadomości Autyzmu przemaszerowaliśmy wraz z pracownikami MOPS w Dzierzgoniu przez nasze miasto ustrojeni w niebieskie balony. Pod Urzędem Miejskim przywitała nas Pani Burmistrz, z którą wspólnie zawiesiliśmy balony wraz z transparentem przy Urzędzie.

Kiermasze WIELKANOCNE

Nadszedł czas prezentowania naszych rękodzieł świątecznych na KIERMASZACH WIELKANOCNYCH. W tym roku 16 marca wzięliśmy udział w kiermaszu przed UMiG w Dzierzgoniu oraz 20 marca w kiermaszu w Starostwie Powiatowym w Sztumie. Oprócz tradycyjnych ozdób świątecznych, takich jak: stroiki z zajączkami ze słomy, duże zające styropianowe, kury i kurki, owieczki, baranki, komplety wielkanocne do brzózek, stroiki na stoły, wianki z siana i papierowikliny, jaja zdobione wełną czesankową, wstążkami, bibułą, sznurkiem, cekinami czy też metodą decoupage, po raz pierwszy pokazaliśmy jajka na podstawkach z drewna, koszyki ze sznurka bawełnianego, szklane stroiki oraz palmy wielkanocne, które cieszyły się wyjątkowo dużym zainteresowaniem.

XIII Wojewódzki Turniej w Boccie

Po raz trzeci wzięliśmy udział w organizowanym przez WTZ przy Stowarzyszeniu „Tacy sami” XIII Wojewódzkim Turnieju w Boccie pod nazwą „Sportowa integracja”, który odbył się 13 marca w Elblągu. Celem turnieju była popularyzacja zachowań sportowych, podnoszenie sprawności psychofizycznej oraz zachęcanie do uprawiania sportu. Postawa  uczestników turnieju była wyjątkowo przyjazna i sportowa, zachęciła nas do częstszego trenowania dyscypliny w wolnym czasie.

Dzień otwarty WTZ

Zgodnie z gminnym kalendarzem wydarzeń na 2018 rok w dniach 8 – 9 marca br. w godzinach od 9.00 do 14.00 w naszym warsztacie miały miejsce DNI OTWARTE WTZ – wystawa rękodzieł. Każdy zainteresowany mógł przyjść na nasze zajęcia i poznać formy prowadzonych w warsztacie zajęć. Mógł również obejrzeć wystawę naszych rękodzieł zarówno wielkanocnych jak i użytkowych. Dziękujemy wszystkim za zainteresowanie.

Walentynki 2018

21 lutego, w piękne lutowe przedpołudnie, wybraliśmy się do Pizzeri Prowansalskiej na słodką niespodziankę z okazji WALENTYNEK. Mimo małego tygodniowego przesunięcia z powodu wyjazdu większości uczestników i kadry na turnus do Ciechocinka, wszystkim dopisywały dobre humory, pogoda zaś sprzyjała spacerowi po pięknych zakątkach Dzierzgonia.

Ciechocinek 05-16.02.2018

Od 5 do 16 lutego przebywaliśmy na dwutygodniowym turnusie rehabilitacyjnym w Ciechocinku. Mieszkaliśmy w Centrum Niezależnego Życia SAJGON, gdzie pod terapeutycznym okiem Michała i Wiesława korzystaliśmy z hipoterapii na Rancho pod Olszyną, basenu solankowego oraz poznawaliśmy piękne zakątki Ciechocinka. Każdego popołudnia poddawaliśmy swoje ciała zabiegom  rehabilitacyjnych oraz cieszyliśmy się z pobytu w tak pięknej miejscowości uzdrowiskowej.

18 urodziny WTZ Koniecwałd - 01.02.2018

„Nie trzeba być bogaczem, by ofiarować coś cennego drugiemu człowiekowi. Można podarować mu odrobinę swojego czasu i serca”. Słowami Dorothy Green  rozpoczął się uroczysty BAL z okazji  18 urodzin Warsztatu Terapii Zajęciowej w Koniecwałdzie. Życzenia satysfakcjonującej pracy i sukcesów na kolejne lata pracownikom i uczestnikom WTZ w Koniecwałdzie złożyli: dyrektor PFRON w Gdańsku Dariusz Majorek, przedstawiciele samorządu powiatowego, gminnego oraz instytucji współpracujących. „Pełnoletni” warsztat zaprosił wszystkich gości na pyszny tort oraz wspaniałą zabawę przy akompaniamencie zespołu muzycznego.

Zabawa karnawałowa w Kwidzynie 18.01.2018

Warsztat terapii zajęciowej z Kwidzyna zorganizował zabawę karnawałową dla zaprzyjaźnionych warsztatów. Nasi uczestnicy wystąpili w ciekawych przebraniach oraz super bawili się z kolegami i koleżankami przy tanecznej muzyce. Jedną z atrakcji były występy taneczno – wokalne chętnych uczestników. Po słodkim poczęstunku i wspaniałej zabawie szczęśliwi wróciliśmy do Dzierzgonia.

WOŚP 14.01.2018

14 stycznia w całej Polsce poraz 26 grała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W tym roku jej celem było pozyskanie środków „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”. Na dziedzińcu DOKu w Dzierzgoniu WOŚP zagrała 19 raz. W tym roku Warsztat Terapii Zajęciowej zaangażował się również. My też wnieśliśmy swój mały wkład w tak szczytny cel i dołożyliśmy kilka naszych rękodzieł do aukcji, między innymi: komplet 3 butelek, korale z wełny czesankowej, wypalana sowa na drewnie, komplet podkładek kuchennych czy zawieszane „serduszka”. Jesteśmy z siebie dumni.

Pizzeria 12.01.2018

Nowy rok rozpoczęliśmy uroczyście i bardzo smacznie. Wybraliśmy się do dzierzgńskiej pizzerii, gdzie nasza Pani Kierownik Maria Król wyróżniła  kilku uczestników i wręczyła im miłe niespodzianki. Wyróżnieni zostali: Ania Kieno, Ania Szwamber, Artur Musiałowski i Jarosław Rogala za bardzo dobre rezultaty w rehabilitacji zawodowej i społecznej WTZ w Dzierzgoniu. Po tak miłej części zaczęła się długo zapowiadana delektacja pysznych pizz. BYŁO SMAKOWICIE.