Koncert dobroczynny - 15 marzec

We środę wieczorem delegacja uczestników i kadry WTZ wzięła udział w koncercie dobroczynnym w Sali Regionalnego Towarzystwa Inwestycyjnego w Dzierzgoniu.

Dzięki Stowarzyszeniu ”Do życia przez życie” działającym przy Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Uśnicach mięliśmy możliwość otulić się muzyką na żywo w wykonaniu wspaniałych artystów dorosłych oraz dzieci i młodzieży z Zespołu „Positive Energy”.

 

Wsparliśmy koncert dobroczynny naszym skromnym groszem. Mamy nadzieję, że przyniesie Wam szczęście.

Bon na WOŚP

Warsztaty, jak co roku, wzięły udział w WOŚP. Na licytację przekazaliśmy BONY na zajęcia rękodzielnicze. 14 marca odwiedziła nas Pani Józefa Kijowska – wielka miłośniczka rękodzielnictwa i zrealizowała wylicytowany bon. Poznała całą społeczność warsztatową a w Pracowni Życia Codziennego wzięła udział w zajęciach z zakresu arteterapii o tematyce wielkanocnej. Wspólnie z uczestnikami komponowaliśmy palmy wielkanocne, które będą zdobiły zbliżające się  święta.

 

 

Zajęcia z psychologiem DBAMY O ZDROWIE

W miesiącu  lutym wspólnie z psychologiem Pauliną Sawko – Danowską zajęliśmy się tematem zdrowego odżywiania. Rozmawialiśmy jak dieta wpływa na nasze samopoczucie. Przygotowaliśmy wspólnie przepyszne sałatki owocowe, warzywne oraz cudowne koktajle warzywno- owocowe. W ramach treningu ekonomicznego tworzyliśmy  listy produktów, chodziliśmy samodzielnie na zakupy oraz rozliczaliśmy resztę.

 

W zdrowym ciele zdrowy duch;)

Z pielęgniarką o zdrowiu

W ramach cyklu o zdrowiu na zaproszenie psychologa Pani Pauliny Sawko-Danowskiej 10 marca odwiedziła nasz warsztat  Pani  Beata Jaskułowska  – dyplomowana pielęgniarka Spółdzielni Socjalnej „SERCEM DO LUDZI” z Dzierzgoniu. Opowiedziała nam o codziennej konieczności dbania o higienę osobistą. Wspólnie poruszyliśmy tak ważne tematy związane z profilaktyką zdrowia oraz ćwiczyliśmy metodę samobadania.

 

Serdecznie dziękujemy.

Wspieramy Zuzię

Uczestnicy warsztatu okazują pomoc charytatywną wspierając lokalne działania na rzecz osób chorych.

 

Dziś na warsztacie swoje  rękodzieła wykonane na zajęciach terapeutycznych przekazaliśmy mamie chorej Zuzi, aby wzbogaciły licytacje na Jej leczenie.

 

My też możemy pomagać!

Współpraca z ZAZ

W ramach współpracy z Zakładem Aktywności Zawodowej w Sztumie uczestnicy naszego Warsztatu Terapii Zajęciowej objęci rehabilitacją zawodową podnoszą swoje kompetencje zawodowe w zakresie wykonywania prostych prac – pakujemy zatyczki do uszu według schematu. Wykonujemy zlecone zadanie  pod nadzorem, zwracamy uwagę na tempo i jakość wykonanej pracy. Dzięki współpracy z ZAZ Sztum mamy możliwość doświadczenia pracy jaką wykonują tam zatrudnieni pracownicy na tym stanowisku.

 

Dziękujemy!

II Bieg Tropem Wilczym Pamięci Żołnierzy Wyklętych

5 marca w piękne wczesnowiosenne południe reprezentacja uczestników i kadry warsztatu na zaproszenie Stowarzyszenia Dzierzgoń Team wzięła udział w II Biegu Tropem Wilczym na dystansie 1963 metrów. Celem uczestnictwa było uczczenie Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych oraz promocja aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia.

 

My również możemy być aktywni!

Morsowanie z Dzierzgoń TEAM

Na zaproszenie Stowarzyszenia DZIERZGOŃ TEAM w ramach współpracy i integracji ze środowiskiem lokalnym w niedzielę 19 lutego delegacja uczestników i kadry Warsztatu Terapii Zajęciowej wzięła udział w Charytatywnym IV Zlocie Morsów nad jeziorem Kuksy. Celem akcji było ZDROWIE W GŁOWIE, czyli zbieranie pieniążków na specjalistyczne gabinety i pokoje psychologiczno – psychiatryczne na terenie szpitali w całej Polsce.

 

Cała społeczność warsztatowa dołączyła do zbiórki do specjalnie na tę okazję wykonanej skarbonki. Cieszymy się bardzo, że my również mogliśmy wziąć udział w tym szczytnym celu.

 

My też możemy pomagać!

Bal w CieKawej

Niech żyje bal!!
17.02.2023r zostaliśmy zaproszeni do udziału w Zabawie Karnawałowej organizowanej przez Warsztat Terapii Zajęciowej w Malborku. Zabawa odbyła się w Klubokawiarni „CieKawa”. Bawiliśmy się świetnie przy rytmach znanych i lubianych przebojów. Uczestnicy mogli ze sobą porozmawiać, nawiązać nowe znajomości, a także podtrzymać wcześniej już zawarte kontakty.  Praktycznie trenowali umiejętności kulturalnego zachowania się przy stole, kształtowali pozytywne relacje w grupie oraz rozwijali różne role społeczne poprzez branie udziału w zabawie. Miła atmosfera i radość obcowania z drugim człowiekiem bardzo pozytywnie wpłynęła na rozwój psychospołeczny naszych uczestników.
Dziękujemy za zaproszenie i wspólną zabawę.

 

Walentynki

„Przyjaźń poznaje się po tym, że nic nie może jej zawieść, a prawdziwą miłość po tym, że nic nie może jej zniszczyć” „Mały Książe” Antoine de Saint-Exupéry

 

14 lutego w Warsztacie Terapii panowała iście walentynkowa atmosfera. W ramach treningu kulinarnego przygotowaliśmy przepyszne walentynkowe babeczki oraz ciasteczka. Postanowiliśmy obdarować słodkimi upominkami Naszych przyjaciół z Dziennego Domu Pobytu Senior +. Uczestnicy przygotowali również dekoracje i obrazki dla swoich bliskich w ramach prowadzonej arteterapii. Cały dzień pracowaliśmy przy dźwiękach znanych piosenek o miłości.

Życzymy wszystkim miłości, przyjaźni szacunku oraz życzliwości.

 

Dzień PIZZY

9 lutego przypada Międzynarodowy Dzień Pizzy. Z tej to okazji również uczestnicy WTZ, terapeuci oraz Pani Psycholog Paulina Sawko nie mogli odmówić sobie zjedzenia kawałka pizzy. W ramach treningu umiejętności społecznych i nauki savoir-vivre wybraliśmy się do lokalnej Pizzerii Prowansalskiej, gdzie mieliśmy okazję degustować pyszną, chrupiącą potrawę z różnymi dodatkami. Zostaliśmy tam bardzo miło przyjęci. Uczestnicy mogli samodzielnie wybrać z karty menu sosy oraz napoje. Była to okazja oderwania się od codziennych obowiązków i miłego spędzenia czasu razem. A przede wszystkim niezwykle smakowity dzień!

 

Styczniowe zajęcia z Psycholog WTZ

W ramach zajęć psychologicznych w miesiącu styczniu Pani Paulina Psycholog WTZ prowadziła spotkania dotyczące empatii w stosunku do zwierząt, relacji międzyludzkich/partnerskich oraz emocji jakie towarzyszą nam każdego dnia. Szczegółowo omawialiśmy: miłość, szacunek, tolerancję, zazdrość, złość i zaskoczenie. Na bieżąco według potrzeb realizowane były indywidualne rozmowy z uczestnikami, aby potrafili trafnie określić uczucia, które im towarzyszą w różnych sytuacjach życiowych.

Dzień Babci i Dzień Dziadka z przyjaciółmi

W ramach integracji z najbliższym środowiskiem z okazji Dnia Babci i dnia Dziadka wybraliśmy się do naszych przyjaciół z Dziennego Domu Pobytu SENIOR +, aby życzyć im  zdrowia, nie gasnącej radości życia i optymizmu każdego dnia. Z tej okazji zaśpiewaliśmy również energetyczną piosenkę pt.: „Góry do góry” pokonując tremę i oswajając się z publicznością.

Wszystkiego najlepszego!!!

Łapy, łapy cztery łapy!

19 stycznia na warsztacie gościliśmy Panią Joannę Grzegowską, wolontariuszkę i założycielkę stron na facebooku:

„Czworonożny Dzierzgoń”

„Kocia farma”.

Dowiedzieliśmy się wiele ciekawostek dotyczących kudłatych przyjaciół np.: jak prawidłowo dbać o koty, czym je karmić, jakie są ciekawostki związane z życiem pupilów oraz jak udzielić im pomocy, w przypadku choroby.

Pogłębiliśmy wiedzę o felinoterapii, w której terapeutą jest kot.

Wiemy również, że na grupie „Czworonożny Dzierzgoń można przedstawić swojego pupila, zgłosić zaginiecie lub znalezienie czworonoga w Dzierzgoniu i okolicach itp.

 

Serdecznie dziękujemy za przemiłe spotkanie i życzymy dalszej satysfakcji z pracy wolontaryjnej.