Celem nadrzędnym w naszej pracowni jest nauka oraz kształcenie umiejętności życia codziennego

W tym zakresie mieści się trening orientacji w elementarnych zasadach życia codziennego poprzez zaznajamianie z zasadami współżycia społecznego, reakcję w przypadku chorób czy też rozwijanie umiejętności zachowania się w miejscach użyteczności publicznej. Duży nacisk kładziemy na trening umiejętności interpersonalnych, asertywności i rozwiązywania problemów. Kształtujemy umiejętności dbania o prawidłową higienę osobistą oraz o wygląd zewnętrzny. Prowadzimy trening zaradności osobistej min; nakrywamy do stołu, przygotowujemy proste posiłki, obsługujemy mały sprzęt AGD.

Aktywnie rozwijamy motorykę małą poprzez różnego rodzaju prace z zakresu arteterapii. Wykonujemy proste prace ozdobno – użytkowe m.in. przy użyciu wikliny papierowej, szyszek, skorupek orzechów. Naszą mocną stroną są własnoręcznie wykonane kartki na imieniny, urodziny, chrzest, komunię świętą, ślub i inne okoliczności. Uczymy się obsługi laptopa, korzystania z internetu, edytowania tekstów, czytania ze zrozumieniem, wypełniania druków i formularzy potrzebnych w naszym codziennym życiu. Atutem naszej pracowni jest prowadzenie strony internetowej naszego Warsztatu wtzdzierzgon.pl jak również platformy społecznościowej facebook.

Prowadzimy także zajęcia z muzykoterapii, mamy swój zespół wokalny „Dzierzgońskie Promyki” i sukcesy z występów przed publicznością.